22.6. Máme tu čas jahod a malin a Kessinka nezkamala a pomáhá sbírat . A ještě tu máme jednu fotku pro zasmání. Byli jsme pro taťku, který vracel auto a jelikož je Jurášek zvyklý tlačit tatrovku, opřel se i do tohoto, ale nehlo se 21.6.
Snažili jsme se Kessinku dostat na vysoký žebřík. Na malý už běhá sebevědomě, ale toto byl boj. Rvalo jí nahoru asi 6 lidí, ale nešlo to a Kesska dokonce učůrávala a když už byla nahoře, tak seskočila z té výšky dolů. O to víc jsem byla překvapena, když jsem se chtěla přiblížit jen ukázat, že jí tam nikdo neublíží a dala tam dobrotu a ona náhle sama vyběhla až na pátou šestou příčku, tam zjistila kde je a zasekla se. Sundala jsem jí a na podruhé už si dala pozor a rozhodně nemá v plánu s ek tomu přiblížit. Uvidíme příště....

11.6. Dva jsou víc než jeden . Kessinka má novou společnici. Musíme říct, že se kočičky ujala a ta se od ní nehne na krok 
pojď si hrát...


6.6. Zkoušíme agility. Většina překážek nám nedělá problémy . Budeme spíš muset na netu přečíst, jak to všechno funguje. Na cvičáku máme k dispozici překážky, ale není zkušeného trenéra.  Překážky Kessinku opravdu baví, tak vyzkoušme. Dneska se slalomem vlnila jak hádě.

31.5. Taaak a květen je za námi. Byl to měsíc plný akcí a událostí, které se zapsaly i do naší budoucnosti. Kessinka během měsíce ukázala, že je akční, poslušná a krásná dvouletá fenka, která nám dělá jen samou radost.  Máme jí moooc rádi. 
Květen jsme výborně začali 2. místem na závodech. Bylo to překvapení, jelikož jsme se poprvé vrhli do některých překážek a hlavně překvapila Kesska při oblékání. Byla naprosto odevzdaná. 
Pokračovali jsme 3. místem na MV v Praze, kde jsme zabodovali ve velké konkurenci a u zahraniční rozhodčí. Jsme na sebe patřičně hrdí. 
Vyplatilo se i poctivé cvičení a uspěli jsme u zkoušky ZOP. Na 2. respektive 1. místě. (viz níže).  Škoda, že nám nevyšlo i splnění ZZO, která byla díky malému počtu zrušena.
Skutečně dobře zvládáme nové úkoly, jako jsou stopy, kde Kesska slídí jak o život a obrany. kde jsme se od naprostého nezájmu dostali k vrčení a útoku na hadr. Nebudu tady mluvit o štěkání na povel. 
Další důležitou událostí bylo získání chovatelské stanice. A v neposlední řadě Kessinka oslavila 2. narozeniny
Nějak mě nenapadá, o čem teď budeme psát????  Aaaale něco se vždycky najde. Tak vzhůru k zítřkům... 

28.5. Kessinka dospěla a rozhodla se, že bude pomáhat s domácími pracemi.  Moc možností nemá a tak si zcela dobrovolně vybrala vynášení nákupů z auta.  Je tedy pravda, že na drogerii a těstoviny prdí, ale pečivo a uzeniny umí v nákupu najít naprosto přesně. Tuto pomoc ovšem ještě dotáhla k dokonalosti a místo do domu, nosí tyto potraviny na zahradu a snaží se okusit, zda to nemáme prošlé. Prostě nechce, aby nám bylo špatně. Já to naprosto chápu . Je to naše zlatíčko, které se pečlivě stará o své páníčky a svou službu plní s tím největším nasazením. 

24.5. Zdá se, že se Kessinka začíná soustředit na figuranta a hadr mu jen tak nenechá. Jsme na dobré cestě. Stejně tak zkoušíme i štěkání. Ne na povel štěkej, jelikož většina rodiny řve neštěkej , tak zkoušíme "pozdrav" a uvidíme. Nové cíle máme 

18.5. Kessinka má druhé narozeniny. Všechno NEJ!
Jako správnou slečnu jsme jí vytáhli do obchodů a nakupovali a nakupovali . Zajeli jsme do našeho oblíbeného "Zlatého retrievra" a zkoušeli nejprve řetízák, který vzal za své na stopě (viz.níže), potom kožený obojek. Chtěla jsem světlý, ale nakonec jsme se dohodli na černém, pěkně silném aby neškrtil a k tomu vodítko. Nesměli jsme opomenout kostičky a dobrůtky, které vehementně vybírala Kessinka sama. Měla snahu i o králíčky , ale ty jako hračka neprošli. S novou výbavou jsme vyrazili na vytahovačku do města, aby všichni viděli, jak jí to sluší . Nechyběla procházka přírodou na vyběhání a v rámci narozenin se mohla Kessinka dívat na televizi dlouho do noci a chrupat při tom různé dobroty. Ještě jednou všechno nejlepší, prdelko naše, a hlavně zdravíčko. Máme tě moooc rádi.

14.5. Na stránkách cvičáku byly zvěřejněny výsledky ZOP. To jsme ani netušili, že jsme vlastně byli druzí . A z fen vlastně první !!! Jak to dopadlo? 
Bylo nás 8. Z toho 3 neudělali, 3 za dobrou a 2 za velmi dobrou. To jsme byli my a Edie, který získal nejvíce bodů a to 89. Hovíci tedy opět zabodovali a jako jediní získali velmi dobrou. Máme radost  další umístění na bedně 

12.5. Dne 5.5. jsme se po pěti měsících čekání stali mezinárodně chráněnou chovatelskou stanicí z Arkova souhvězdí.  Uspěli jsme až se šestým názvem, se kterým jsme vůbec nepočítali. Dost mě překvapuje, že neuspěl ani jeden název týkající se Droužkovic. Hodně jsme si mysleli na "od Droužkovického potoka" . Tak tedy na počest Arušky, který byl psem nezapomenutelným, Kessince věrným a trpělivým společníkem a učitelem a na kterého nikdy nezapomeneme. Kessce nádherně ukázal, jak se má chovat k nově příchozím a jak něžně vychovávat. Snad tedy všechno vyjde a můžeme se brzy těšit na první hvězdičky  

11.5. Hovíci začínají okupovat cvičák  Že se na cvičáku objevuje kromě nás i Edie Gasko Prim už všichni vědí a paní Černá (cvičitelka) nás velice chválí, že s hovíky nemá tak dobré zkušenosti,ale my jí velmi příjemně překvapujeme.  A tak od tohoto víkendu bude naše barvy hájit ještě Aprilia Hali Gali, která na MV v Praze získala V4 ve třídě mladých. Věříme, že bude stejně šikovná jako my  a přesvědčíme, že hovíci jsou mnohostraní psící a pracovat s nimi je radost. 

10.5. Snažila jsem se navázat na stopy. Měla jsem dnes opravdu krásně připravenou dělší stopu do obloučku, buřty i ponožky na místě , ale co se stalo? Kesska mi zdrhla hned, než jsem stihla cokoli udělat a vrhla se na stopu sama, lítala jak splašená tam a zpátky, sesbírala co se dalo, u ponožek jsem jí doháněla a donutila lehnout. ona lehla a zase zdrhala dál... no prostě chaos a ještě při tom ztratila obojek.. takže? katastrofa...  Ale jak říká Radka, je vidět, že jí to baví 

9.5. Dnes jsme úspěšně složili zkoušku ZOP .

 

https://kessadr.rajce.idnes.cz/ZOP/

Panička na tom byla s nervama uplně stejně jako před výstavou, takže se nebudeme dál rozšiřovat , ale Kessinka byla naprosto v pohodě. 
Na ZOP nás bylo 8 a my měli nastoupit jako druzí. Pozdravili jsme se s panem rozhodčím Václavem Famfulíkem, Kesska překontrolovala, jestli si nepředáváme nějaký proviant a šli jsme na odložení. Tam jsme s hrůzou sledovali, jak si Kenty po povelu volno, udělal opravdu volno a po krátkém pobíhání po cvičáku se uchýlil "na velkou". Byl vyloučen a my nastoupili jako první.

Hned na začátku jsme měli opačný problém. Na povel volno Kesska za žádnou cenu nechtěla odběhnout, ale nakonec zmizela a na přivolání přišla vzorně... 5 bodů.
Následovala chůze s vodítkem 6 bodů a bez vodítka 5 bodů. Pan rozhodčí to komentoval slovy: ona s vámi jako jde, ale je to jako když jdete na procházku 


Následovalo sedni, lehni, vstaň. Tady Kessinka zabodovala a z leže vstala bez okolků. Ovšem za různé posouvání kupředu..9 bodů. No a to už jsme mířili na odložení, které je docela naše silná stránka. Ovšem obávali jsme se toho, že díky posunu po vyřazení Kentyho, při našem odložení cvičil Edie a s tím si Kessinka velice ráda hraje. Naštěstí Edie páníčkovi neutekl a Kesska ležela jak přikovaná. Vysloužili jsme si 10 bodů a po této části odcházeli s 35 body. Pocity smíšené.Poté, co odcvičili všichni ostatní jsme nastoupili na skupinové a speciální cviky. Ovladatelnost ve skupině proběhla celkem hladce, ale Kessinka si při vlevo v bok vyskakuje pro pusinku, takže 8 bodů. Dál sedni-lehni-vstaň opět za 9 bodů no a odložení nezklamalo a společně s Ediem 10 bodů. 


Naprosto suveréně jsme pokračovali na nepříjemný terén, který zvládáme levou zadní. Ovšem tentokrát se panička unáhlila a na kládách dala povel sedni ve chvíli, kdy Kesska zavrávorala a tím pádem si nesedla...8 bodů. Jinak sedá naprosto vždy. Poslední cvik přenesení psa proběhlo bez problémů... 10 bodů. Ve druhé části tedy 45 bodů a celkem 80 bodů. Známka velmi dobrá. Jsme nadšení, protože občas to vypadalo, že ani neprojdeme, ale prošli jsme, panička se konečně najedla a Kessinka dostala OOOHROOMNOU KOST .

6.5. Potýkáme se s jakýmsi cvičákovým syndromem. Tak jak doma a v okolí cvičí Kessinka jako Bůh, tak na cvičáku se všechno lajdá a neposlouchá se na poprvé atd atd. To jsem na tu zkoušku opravdu zvědavá.

5.5. Dnes přišel mailík ze cvičáku, že se ruší termín zkoušek ZZO.  Je to 
škoda, koukneme se jinde holt nebo budeme čekat až do podzimu.

4.5. taaak jak to všechno bylo v Praze na MV???
Ještě stále to mám v mlze, tak snad vše vystihnu 
Budík byl nastaven na 5:15, ale nervy nedovolily a od 4:00 jsem kontrolovala hodiny. Po půl hodině jsem to vzdala a vstala. Proběhla kontrola vybavení, snídani žaludek za žádnou cenu nechtěl přijmout, poslala jsem mu jen kousek čokolády a šli jsme s Kessinkou ven. Ta se sice trochu divila, co tam dělám v tuhle hodinu, ale byla šťastná. Připravila jsem všechno pro rodinu a vyrazili jsme vybojovat alespoň velmi dobrou. 
U výstaviště už bylo milion aut a spououououousta lidí a psíků. Kessinka všechno zvládala v pohodě. Naší velkou povzbuzovatelku a osobní poradkyni Radku Jindrákovou sice Kesska přivítala štěkotem, ale pak už bylo vše v pohodě a snažila se, aby jí podrbalo co nejvíce lidí. 
Jak začalo posuzování, ukázalo se, že paní rozhodčí Grete Oprendek z  Rakouska bude přísná. Výraz v jejím obličeji se nedá popsat slovy  asi tak nějak? 
Když nastal čas, zapůjčili jsme si "kouzelné, vyhrávací" vodítko černé barvy od Radky a vrhli se do kruhu. Paní rozhodčí mávla rukou a 12 fenek ve třídě otevřené se rozeběhlo. Po chvilce se kruh zastavil a začalo delší čekání na osobní posuzování. Tady Kessinka opět ukázala, že to, co by jí mělo zajímat, jí absolutně nebere, ale ti chlupatí hafani vedle v kruhu by mohli stát za hřích . Ale musím říct, že se snažila a stála nad míru dlouho. Když jsme přišli na řadu, stalo se, co jsme předpokládali a po sáhnutí na ocas se Kesska ohnala.  Paní rozhodčí se ovšem nedala vyvézt z míry, nechala nás znovu se postavit a zkusila to ještě jednou. Překvapující bylo, že zuby si Kessinka nechala prohlédnout absolutně bez protestů. Začalo diktování posudku, u kterého by se dal použít název filmu "Ztraceno v překladu". Máme zde totiž zaznamenáno " u očí tmavší a tlustší pokožka" Předpokládám, že to mělo být něco o tom, že má Kesska "brýle".

No a zase trocha čekání, než se posoudí zbytek fenek. Ale to nejhorší nás teprve čekalo. Dalo by se říct, že jsme si umístění vyběhali, protože potom už se jenom běhalo a běhalo a běhalo. A začal, hlavně pro mě, zmatek. Nejprve totiž na koho ukázal prst, tak ten odcházel. A my stále běhali a běhali až nás zbylo 6. To i Kessinka běhala ještě nadšeně a s úsměvem   Najednou ukázal prst i na nás a zařadili jsme se jakoby na 5. místo, kdyby ovšem nebyla změna taktiky . Paní rozhodčí si nás tam totiž jenom odložila a sledovala jiné 3, kteří běhali k ní a od ní. Když si je prohlédla, šlo se opět co??? no běhat  A běhalo se s úsměvem  s menším úsměvem , bez úsměvu  (v tuto chvíli se jala Kessinka kousat vodítko, aby se mohla odpojit, už to taková sranda nebyla) . Prstík ukázal na 2 fenky, ta první se velmi radovala, což mi hned nedošlo, Radka povzbuzovala a to už se běhalo s vyplazeným jazykem . Paní rozhodčí nás povzbuzovala "schneller, schneller!!!" Snažili jsme se a žili stále v domnění, že se vyřazuje a ne vybírá od nejlepšího! Prstík ukázal na nás a já už po druhé mylně myslela, že jsme tentokrát tedy na 4. místě. Že jako škoda, uteklo to o kousek. Ovšem pak od někud zaznělo 3.místo! A mě to došlo . Tedy hlavně to, že ta první se velmi radovala .JSME TŘETÍ, JSME TŘETÍ, JSME TŘETÍ!!!! Nic jiného mi hlavou neběželo a najednou mi Kessinka přišla straaašně krásná jak nikdy! Je to moje zlatíčko. 
Přišla gratulace, zápis do PP a radostně jsme odcházeli z kruhu ven. Kessinka ovšem usoudila, že teď už je ležet na zemi, jako ostatní psi, pod její úroveň a radostně vyskočila do židle .

Vrátili jsme kouzelné vodítko a byli rádi, že jsme mu tolik nezkazili průměr . AAA frčelo se domů. Odváželi jsme i Radku, tak nemohlo chybět pomazlení s její smečkou, drobná výměna proviantu a šup domu. 
Padly jsme za vlast obě . Byl to namáhavý den (běhat nebudu pěkně dlouho!!!), ale usínalo se s úsměvem na rtu!  3. místo....3.místo... 3.místo
 
4.5. NA MV V PRAZE JSME VYBOJOVALI TŘETÍ MÍSTOOOO . Jsme šťastný jak blechy a jak jsme přišli ke krásnému hodnocení V3 brzy popíšeme.

1.5. PRVOMÁJOVÉ OTVÍRÁNÍ CVIČÁKU 1. KVĚTNA 2009
Zúčastnili jsme se sranda závodu na našem cvičišti . Závod se skládal z několika netradičních úkolů a překonání několika překážek agility, které nikdo ze zúčastněných nedělá. Hned na úvod dostal každý čtyřnožec pamětní šátek s logem "organizace"  a  jak jsme řádili? Začínalo se slalomem, který Kessinka zvládala jakž takž, ale na poprvé byla skvělá. Následoval zahnutý tunel, který musela absolvovat i panička . Kessinka neohroženě vběhla a několikrát se pro paničku vrátila. Dál jsme se vrhli do uzavřeného tunelu. Tam Kessinka poslušně čekala uvnitř, než jsem jí ho na druhém konci otevřela a ukázala tak cestu ven. Následovala houpačka, přeskoky a proskok pneumatikou, kde jsme se trošku zasekli, ale zvládli. Z této části si Kesska odnesla obrovské nadšení a panička odřené lokty a kolena. Páníček vtipně poznamenal, jestli mě tím tunelem Kessinka táhla, ale nebylo to tak.

 


Druhá část závodu už byla mnohem záludnější. Chytání buřtíků v letu jsme zvládli excelentně, stejně jako hledání buřta pod kužely. Kessinka šla neomylně přímo za nosem a hned na první pokus odhodila kužel stranou a bylo po buřtu. Ovšem po buřtu bylo i v další části, která se naivně jmenovala "aport buřtu" . Nikdo z přítomných psů to totiž nepochopil a ihned po povelu aport se do něj pustili, jako by to bylo na čas. Na čas ovšem bylo po podání packy oblékání pejsků do slušivých hadříků. Kessinka držela jak pravá modelka .  No a náš výsledek z tohoto klání??? Z 20-ti závodníků jsme na 2.místě a to nám to první uteklo o jediný bod!!! 

Pamětní listy a Juráškova radost z druhého místa 


24.4. Představujeme našeho nového kamaráda, je to ta hromádka pod kočárkem zatím je to kulička, ale jednou  


23.4. Nervozita stoupá...  při posledním cvičení byla pokárána hlavně panička, že musí být přísnější a důslednější a nejednat s Kessinkou jako s miminkem. Ach jo, to na ní mám řvát jako na manžela????,..........

7.4. Makáme jak čerti. Termíny zkoušek se blíží a protože je panička hrozný trémař a stresuje se už měsíc dopředu, dřeme každý den ráno a večer. Ale jen chviličku  . Taky jsme začali pod vedením Radky trénovat stopy. Po salámku jde Kessinka jako divá, takže nám to jde jedna radost . Lehce bojujeme s chůzí u nohy bez vodítka, ale každý den je to lepší. Už by to bylo za námi. Ale ještě před tím je výstava. Prostě květen se prostresujeme týden za týdnem. Uf